USG ciąży

Ultrasonografia jest bezpieczną metodą obrazowania rozwoju płodu. W zależności od wskazań do monitorowania ciąży stosuje się głowice przezpochwowe i przezbrzuszne. Badanie pozwala wcześnie rozpoznać ciążę, kontrolować rozwój płodu i wykrywać nieprawidłowości w jego budowie.

W Top Medical do wykonywania badań USG ciąży wykorzystuje się jedne z najnowocześniejszych na świecie aparaty GE Voluson E8 BT16, które umożliwiają ultrasonograficzną diagnostykę ciąży i wad wrodzonych z wykorzystaniem opcji obrazowania 2D/3D oraz 4D i 4DHDlive. Opracowana przez firmę GE nadzwyczajna metoda renderingu rewolucjonizuje na całym świecie możliwości obrazowania płodu oraz zaawansowanych badań ginekologicznych. Różnica miedzy standardowym 3D i 4D a HDlive jest olbrzymia. Badania wykonywane w Top Medical pozwalają na uzyskanie niespotykanego dotąd, niesamowicie realistycznego obrazu ludzkiego płodu pomagając zwiększyć czułość diagnostyczną. Daje to możliwość wyjątkowo dokładnej oceny rozwoju wewnątrzmacicznego płodu, uwidocznienia np. przezierności karkowej (NT), kości nosowej, wygenerowania widoku serca płodu (przewody tętniczy, żylny, drogi odpływu lewej i prawej komory, łuk aorty), precyzyjnego wyliczenia terminu porodu.
Dodatkowo rejestrowane w postaci trójwymiarowej obrazy są zapisywane w pamięci urządzenia: można je porównywać, a także przesyłać do konsultacji do ośrodków referencyjnych w Polsce i za granicą.

Tak precyzyjna ocena mózgowia, kręgosłupa, serca, wielkich naczyń, nerek, twarzy, jak również pozostałych organów zwiększa wczesną wykrywalność wad płodów i znacznie poprawia wskaźniki umieralności okołoporodowej.

USG Ciąży, badanie z użyciem kolorowego Dopplera pozwala na ocenę
naczyń płodu. Od lewej: naczynia mózgowe, serce i aorta płodu.
Badanie USG ciąży 3D

Obraz uzyskiwany w ultrasonografii HDlive zbliżony jest do rzeczywistego. Zaletą tego badania jest więc możliwość zobaczenia przez rodziców wyglądu swojego dziecka, śledzenia jego ruchów, uśmiechu, mimiki twarzy, ssania paluszka, poruszanie kończynami.

Badanie USG HDlive ciąży oraz ciąży bliźniaczej

W Top Medical USG ciąży wykonują: dr n. med. Wojciech Krawczyk,  dr n. med. Eulalia Saadiprof. dr hab. n. med. Paweł Wieczorekdr n. med. Łukasz Świerszcz

Badanie USG ciąży HDlive wykonuje prof. dr hab. n. med. Paweł Wieczorek