Neurochirurg

Neurochirurgia jest dziedziną medycyny wykorzystującą metody chirurgiczne w leczeniu chorób układu nerwowego. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. guzów mózgu, kręgosłupa i rdzenia kręgowego, tętniakami tętnic mózgowych, urazami czaszkowo-mózgowymi, wodogłowiem oraz innymi wadami układu nerwowego.


Neurochirurdzy pomagają także pacjentom z dyskopatiami, chorobami naczyniowymi układu nerwowego, przewlekłymi zespołami bólowymi, a także w przypadku objawów sugerujących występowanie zaburzeń z zakresu neurochirurgii tj. uporczywy, silny ból i zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej, powtarzające się omdlenia i utraty przytomności, drętwienia kończyn, nagłych zaburzeń wzroku, słuchu.


Zwykle na wizyty do neurochirurga kieruje pacjentów lekarz neurolog po przeprowadzeniu badań specjalistycznych, warto też podczas konsultacji neurochirurgicznej posiadać wyniki wcześniej wykonanych badań, zwłaszcza tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Poradnia neurochirurgii Top Medical mieści się przy ul. Szeligowskiego 6 w Lublinie i przyjmuje w niej lekarz specjalista z zakresu neurochirurgii i neurotraumatologii

dr n. med. Anna Mosiewicz