W trosce o jak najwyższą jakość badań ultrasonograficznych wykonywanych w naszych placówkach przy ul. Zana 29 i ul. Szeligowskiego 6, Top Medical wyposażył  swoje pracownie w nowe, wysokiej klasy aparaty USG. Obecnie oferujemy naszym pacjentom jeszcze lepszą jakość usług niż dotychczas.

Dwa nowo zakupione urządzenia firmy GE-  Voluson E8 BT 16  oraz  jedno firmy Philips- EPIQ 5G należą do najnowocześniejszych aparatów ultrasonograficznych na świecie. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne pozwalają na uzyskiwanie spektakularnych obrazów o niezwykłej wręcz rozdzielczości, co umożliwia bardzo dokładne  monitorowanie ciąży i rozwoju płodu, a także  precyzyjne badanie wielu narządów.  Na przykład wykonywanie badań USG piersi, prostaty, tarczycy, jajników czy wątroby z wykorzystaniem opcji elastografii - technika ta ma ogromne znaczenie w ocenie nasilenia zwłóknienia wątroby czy diagnozowaniu chorób nowotworowych.

Nowo zakupione aparaty USG pozwalają też na  pogłębione badania kurczliwości mięśnia sercowego polegające na automatycznej analizie globalnego odkształcenia podłużnego metodą śledzenia plamki (ang. speckle tracking)  wraz z automatyczną analizą frakcji wyrzutowej lewej komory serca.

Zapraszamy do wykonania kontrolnych badań USG piersi, prostaty,  narządu rodnego, tarczycy, jamy brzusznej, wątroby, echo serca w Top Medical.

Rejestracja: 81 524 34 06; 81 452 00 00

 

Choroby jelita grubego, a szczególnie odbytu i odbytnicy są schorzenia krępującymi pacjentów. Z tego powodu wiele osób zgłasza się do lekarza dopiero, gdy choroba ma zaawansowany stan. O konsekwencjach odkładania wizyt u proktologa rozmawiamy z doc. Jackiem Piłatem, który w Top Medical zajmuje się leczeniem chorób odbytu i odbytnicy.

 

Jakie dolegliwości powinny skłonić pacjentów do szybkiej wizyty u proktologa?

Pacjenta powinno zaniepokoić każde krwawienie z odbytu, krew, śluz w stolcu oraz występujące w okolicy odbytu dolegliwości: ból, pieczenie, świąd, nietypowy wyciek, a także zmiana rytmu i regularności wypróżnień, występowanie biegunek naprzemiennie z zaparciami, zaburzenia w utrzymywaniu stolca, uczucie niepełnego wypróżnienia czy tzw. stolec ołówkowy czyli bardzo cienki. W takich sytuacjach nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Pacjenci powinni pamiętać, że z krępującymi ich dolegliwościami specjalista ma do czynienia każdego dnia,  a wstydliwe dla nich objawy, dla lekarza są po prostu opisem procesu chorobowego.

Poszukujesz porady neurochirurga? Zapraszamy do Top Medical w Lublinie przy ul. Szeligowskiego 6.  Porad specjalistycznych z zakresu neurochirurgii udziela doświadczony lekarz dr n. med. Anna Mosiewicz. 

Dr n. med. A. Mosiewicz pracuje w Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr przy ul. Jaczewskiego 8 w Lublinie. W Top Medical przyjmuje osoby dorosłe i dzieci od 14 roku życia. Zainteresowania zawodowe dr Mosiewicz obejmują: leczenie dyskopatii, chorób naczyniowych, nowotworów, urazów układu nerwowego oraz leczenie bólu przewlekłego metodą neurostymulacji rdzeniowej.

Wśród pacjentów panuje przekonanie, że USG to podstawowa metoda diagnostyczna. Tomografia komputerowa postrzegana jest jako badanie bardziej zaawansowane, a rezonans magnetyczny jako najbardziej szczegółowe. Nie jest to do końca prawdą. Każda z tych metod umożliwia precyzyjne zobrazowanie narządów i ich chorób, jednak w innym zakresie. W diagnostyce jednych schorzeń skuteczniejsze jest USG, innych tomografia, a jeszcze innych badanie rezonansu magnetycznego. O diagnostyce obrazowej rozmawiamy z dr n. med. Magdaleną Woźniak z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

USG uchodzi za podstawową metodę diagnostyczną wielu chorób. Dlaczego?

Dr n. med. Magdalena Woźniak, specjalista diagnostyki obrazowej: - Ultrasonografia jest metodą diagnostyczną opartą na ultradźwiękach, nieinwazyjną, całkowicie bezpieczną dla pacjenta. Może być wielokrotnie powtarzana. Stąd jest ona bardzo rozpowszechniona.

Atutem tej metody jest to, że można nią badać niemal wszystkie narządy, poza centralnym układem nerwowym u dorosłego człowieka. U niemowląt, dopóki mają otwarte ciemię przednie, także badanie centralnego układu nerwowego, czyli mózgu jest możliwe z wykorzystaniem USG. Jak widać USG jest badaniem uniwersalnym.


 

Top Medical zaprasza do nowo otwartej pracowni rezonansu magnetycznego przy ul.Szeligowskiego 6 w Lublinie. Pracownia wyposażona została w jeden z najnowocześniejszych w Polsce aparatów - Optima MR450w z opcją GEM firmy GE.  Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w tym urządzeniu umożliwią wykonywanie nowatorskich badań mózgu, serca, naczyń, wątroby i stawów, a także diagnozowanie pacjentów w większym komforcie niż dotychczas.

Piersi są symbolem zmysłowości i macierzyństwa kobiet. Ich zdrowie i uroda mają wpływ na atrakcyjność i samopoczucie pań w każdym wieku. Okazuje się jednak, że mieszkanki Lublina oraz ich partnerzy nie potrafią dostrzec, jak ogromne  znaczenie mają zdrowe, kobiece piersi. W Lublinie ponad połowa pań nie wykonuje profilaktycznych badań piersi.

Piersi są narządem delikatnym i podatnym na choroby. Wymagają szczególnej troski. Nie tylko pielęgnacji, zabiegów ujędrniających, ale przede wszystkim regularnych badań pozwalających sprawdzić, czy nie dzieje się z nimi nic niepokojącego.

Top Medical informuje,  że prowadzi rejestrację telefoniczną  pacjentów korzystających z usług medycyny pracy.
W związku z powyższym uprzejmie prosimy, by pracownicy/ kandydaci na pracowników kierowani na badania wstępne/ okresowe/ kontrolne do Top Medical dokonywali  wcześniejszej rezerwacji  terminu wizyty pod numerem  telefonu 81 524 34 06, 81 452 00 00